zjentek

má smysl zabývat se nepodstatnými věcmi? A co je podstatné?

Doplňuji:
co vy na otázku po čase? hmm?

Nejlepší odpověď
hanny 2

Možná ano,ony ty zdánlivě nepodstatné věci by mohly k těm podstatným třeba nepřímo vést!
Doplňuji:
ad Dr.Axl – asi se mu tady zalíbilo,vždyť píše,že se tu dobře baví!
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/neni-chybou-neresit-co-nemohu-ovlivnit

Další odpovědi
Drap

Někdy je dost obtížné určit co je či neni podstatné. Časem se to může změnit. Osobně to dělám tak, že co nemohu ovlivnit, tak neřeším

Alesh

sex, drogy a rokenrol

Damiana

Sám si vlastně odpovídáš. Ono je skutečně nejobtížnější určit co je a co není podstatné. Je to o našich životních zkušenostech, postojích, prioritách. Když je to pro tebe důležité, bývá to i podstatné. Ale zase je to trochu sobecké. To se pak člověk dívá jen na to, z čeho má něco on sám. Jestli je ta možnost řešit něco s více lidmi a výsledek je prospěšný pro lidstvo jako celek, pak je to určitě podstatné…

GTA Andreas

Pro mazače ano. To je podstatné.

lukas.zmizik

já se zabývám nepodstatnými věcmi neustále, když nemusím řešit ty podstatné – udržuji se v názorové a myšlenkové svěžesti a věřím, že mě to jednou k něčemu bude dobré.

tak například při čekání na vlak pozoruji všechno kolem, auta co projíždí, lidi co si kupují hotdogy – jestli jen s kečupem nebo i hořčicí, když jdu kolem pařezu přemýšlím, jak tehdy vypadal strom

  • během jízdy si všímám aut – a když mám spolujezdce, zjistil sem, že mám z obyčejné jízdy z A do B dvojnásobný požitek než spolujezdec, který hledí jen před sebe…

a to vše doufám, že mě jednou pomůže až jednou bude někdo hledat svědka něčeho, ukradené auto, nebo pohřešovanou osobu…

motlajs

Nemá smysl se zabývat nepodstatnými věcmi, těmi už jsi se zabýval.

Podstatné je to, co za podstatné považuješ.

anonym

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vypada-to-ze-jeste-tak-2mesice-budu-fyzicky-mimo-tak-me-napadlo

zjentek

hrát vůdce smečky? Zaleknout se? ..jako žába ve studni.. nikdy nepochopíš .)

Strange

Nechápu.

zjentek

nevadí.. .)