Kelt

Má smysl umývat potraviny, které mají snímatelnou slupku, před konzumací?

Mám na mysli banány, pomeranče, mandarinky apod. Stejně jím jenom ten vnitřek. Nebo vadí to, že se člověk může dotknout slupky, ta může být něčím napuštěna a tak může být člověk infikován? Když si koupím ve městě banán a hned ho sním já nebo dítě, tak hrozí nějaké nebezpečí z důvodu neumytí tohoto druhu potravin? Děkuji.

Odpovědi
Lamalam

Při loupání můžeš kontaminovat vnitřek, to je sice pravda, ale já jsem banán před loupáním nikdy neumývala, ale meloun před krájením umývám.

OptieX

Tak asi je to lepší, je to minimum, ale pořád jsou to „bůhvíco“ věci na té slupce…