melanie

Má smysl učit se latinu ?

Nechci být doktorka, ale latina mě nějak láká.Má smysl se ji učit ?

Nejlepší odpověď
anonym

Nejen se ji naučit, ale i sekat!

Další odpovědi
anonym

I skladník ve šroubárně si může přečíst Vergilia v originále… 😉
Smysl to rozhodně má – pokud chceš.

fcoop

Spousta věcí, které lidi zajímají a baví nemá smysl,tedy v praktickém smyslu slova.Latinou jako takovou moc lidí běžně,každodenně asi mluvit nebude.

Ale pokud tě zajímá-----------------proč ne?

Proč se učit latinsky

Jestliže uvažujete o studiu humanitních oborů nebo lékařství, bez latiny se určitě neobejdete. Ovšem důležitost a význam studia latiny je hlubší. Dokazuje to nejen několikasetletá tradice. Dodnes platí, že ke kvalitnímu všeobecnému vzdělání patří znalost alespoň některých latinských výrazů, neboť latinský jazyk reprezentuje evropské kulturní dědictví v nejširším kontextu, a tím prohlubuje pocit sounáležitosti s ostatními národy.

http://www.ja­zyky.com/lati­na-okolo-nas-a-na-www/

marci1

Pokud Tě to láká a zajímá, tak určitě. Latina se považuje za jazyk „vzdělaných lidí“. Nejenom lékařská pojmenování a výrazy jsou v latině, ale také třeba názvy zvířat, rostlin, stromů aj. Kdysi se latina vyučovala na gymnázicích povinně, později se ji učil jen ten, kdo chtěl.

anonym

Pokud tě láká, tak tě bude nejspíš i bavit. Ačkoliv je to „mrtvý“ jazyk, je krásný.
Ve třídě nás bylo 24, doktor ani jeden, ale nikdo z nás nelitoval, že se latinu učil. Někteří ji dokonce měli jako volitelný maturitní předmět.