Má smysl si zakládat s.r.o. když jsem živnostník a firma mi šlape? Popřípadě výhody či nevýhody s.r.o.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Jako OSVČ ručíte celým svým majetkem. V případě krachu firmy přijdete o všechno.

http://www.profispolecnosti.cz /…

Další odpovědi:

Pravdu má mosoj. Měli jsme firmu a původně jsme fungovali jako v.o.s. Kromě s.r.o. všechna jiná seskupení včetně OSVČ ručí v případě krachu firmy za škody celým svým majetkem. To znamená, že když se podnikání nevydaří, tak klidně přijdete i o střechu nad hlavou. U s.r.o. je krytí takovýchto škod do výše "základního jmění", které činí v současné době 200.000,- Kč. Je to vlastně základní vklad, který musíte jako s.r.o. složit (je jedno kolik bude mít s.r.o. členů, když jich bude deset, tak mohou vkládat do základního jmění klidně po dvaceti tisících) při jejím založení a před zapsáním společnosti do obchodního rejstříku. Tato částka musí v podnikání potom zůstat po celou dobu fungování společnosti. Rozpouští se až po jejím zrušení. Členské podíly se mohou odprodávat a členové s.r.o. se mohou měnit. Vždy je však třeba provést nový zápis do OR. Částka jmění nesmí klesnout pod zákonem stanovenou hodnotu.

Zlatý

Pokud máš nějaký majetek, je asi lépe mít s.r.o.. Tam neručíš celým majetkem.
Jak píše mosoj a ocko.
Doplňuji:
Ještě jsem zapomněla, že v případě nehody nebo úmrtí může s.r.o. fungovat dál, jako živnostníkovi tvá živnost asi zanikne.
Takže jde také trochu o zajištění třeba rodiny.

Zlatý

Má. Rozhodně více, než kdy jindy. Soudních sporů u nás přibývá, čím dál více lidí řeší problém s podnikateli pomocí soudů. Může se stát cokoli (ani né Vaší vinou) a můžete přijít jak o firmu, tak o Váš veškerý majetek a zázemí pro rodinu.

Bronzový

To je na zvážení a prostudování si vztahu k daním.Já bych to ale nedělal

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 690
Zlatý mosoj 416
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 212
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 156
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.