Ňuňátko

Má smysl se učit ?

Ve škole mi jde dobře angličtina, sloh, zeměpis a dějepis.
Naopak mi vubec nejde chemie, fyzika a němčina.

Chci dělat nějakou práci, která má smysl.
Být učitelka, politička, psycholožka, sestřička v nemocnici.., atd

Ve škole se musím hodně snažit abych měla dobré známky.
A nevím jestly učení má vubec smysl. Vlastně se učíme 5–7 hodin ve škole a přijde mi jako kravina se potom šprtat ještě doma…

Chápu že základy matiky, čeština, angličtina (jazyky) jsou duležitý.
Ale přeba dějepis, němčina -_- … Nesnášim němčinu, vubec nechápu proč se nemužem učit francouštinu nebo španělštinu… to by mě bavilo ale němčina je hnusnej jazyk!

Na jeden test se učím tak 2× 15 min. + dělám často referáty.
Ale i tak mám z nějakých předmětu i trojky.

Moje otázka zní : Mám se smířit se svou malou inteligencí a nebo se mám šprtat ještě víc ?

Doplňuji:
Všem děkuji za odpověd.

Nejlepší odpověď
gecco

Chceš být – „učitelka, politička, psycholožka, sestřička v nemocnici.., at­d“…

Ale – neumíš ani česky, (zatím) nevíš, proč by politička měla umět dějiny a francouzštinu a němčinu, nechci bejt ´rejpala´, ale ani matika tě ´nebere´…
😉

Jen tak na okraj – kolik ti je a co studuješ? – pokračuj, prosím, v Diskusi (nezakládej novou otázku)…
____
…„Mám se smířit se svou malou inteligencí a nebo se mám šprtat ještě víc ?“…
😉
Ani jedno…

Evidentně nejsi málo inteligentní.
A „šprtání se“ ti nepomůže…

Pokud jsi někde na ZŠ nebo na začátku SŠ (což předpokládám), začni se učit – to není „šprtat se“…
Začni se zajímat nejen o probíranou látku, ale i věci okolo.
Např. – literatura, prokletí básníci – našprtat se musíš:

  • kteří to byli
  • co napsali
  • na co umřeli
  • k tomu jednu básničku

… to je tak na hodinku?
Ty si k tomu přidej to, že si přečteš některé jejich vydané básně a zamyslíš se nad nimi – to je tak na dva dny (tejden, půl života, celej)…
Ale – i když nebudeš umět to, co bylo učitelem (osnovami) zadané, vždycky se budeš moct ´blýsknout´ něčím k tematu, něčím zvláštním (nikdo ze spolužáků nebude vědět, o co jde) a rozumný učitel ti v takovém případě nikdy nedá „5“…
😉
Já takto proplul celým gymplem – nesnášel jsem nějaké ´de*ilní´ básničky oslavující ´komunisty´, nikdy jsem se žádnou nenaučil… Málokdy jsem měl domácí úkol (a to byla automaticky 5).
Ale skoro vždycky jsem dokázal z Rimbauda ´přepnout´ na Villona, z Wolkera na Gellnera, z Majakovského na Lermontova…
😉
___
Pokud jde o dějepis – ´překousni´ nechuť a zamysli se nad jeho logičností, vykašli se na data, přemýšlej nad souvislostmi…
😉
Doplňuji:
Není zač…
😉

Další odpovědi
MiKu

Systém českého školství není bohužel dokonalý a nutí všechny bez rozdílu se naučit spoustu věcí, které v budoucnu nebudou vůbec potřebovat. Nicméně školní docházka je od dob Marie Terezie povinná a proto nezbývá než se s tím smířit a vydržet to a holt se kvůli dobrému prospěchu učit i doma… Naštěstí školní období jednou skončí a potom už si budeš moci vybírat, co se budeš dobrovolně učit, dále studovat a čemu se věnovat, co Tě bude opravdu zajímat. Jestli jsi ještě na základce, tak už s výběrem střední školy se to zlepší, pořád sice ještě tam bude spousta „hovadin“, které musíš vstřebat a to i přesto, že to bude škola odborná, ale zase to trvá jen pár let :) Musíš zkrátka věřit ve světlejší budoucnost a těšit se na to, co bude potom, až přestanou goniometrické funkce a algoritmy a podobné složitosti. Držím palce, ať to přežiješ jako my ostatní a nezanechá to na tobě moc hluboké následky!!! A mimochodem, nízkou inteligenci určitě nemáš, již podle Tvého vyjadřování a taky že Ti jdou některé předměty dobře, jen každý zkrátka nemá vlohy na všechno, to je normální!

ReHu

Jak píšeš – se svou malou inteligencí…
Kdybys ji měla o trochu větší, neptala by ses tak hloupě.

da ny

Učení smysl má, někdovšak musí vynaložit větší úsilí, než ostatní … vydrž a nepochybuj !
„Historie je matka moudrosti“.
Vyber si SŠ, která nabízí k AJ ještě další jazyky, pokud se ti němčina nelíbí.
Na sestřičku musíš studovat 7 let – 4 + 3 (pokud se nezmění něco ve školském systému). Po maturitě bys byla „jen“ ošetřovatelka… I tam budeš mít minimálně 2 roky CH a Fy a 3 – 4 roky matermatiku – ta je všude (a ve hře je stále možná povinná maturita z M) minimálně v 1. semesterch VŠ.
Ostatní vybraná povolání vyžadují přípravu na gymnáziu.
Jak jsi přišla na to, že jsi málo inteligentní? Možná jsi jen nenašla pro tebe vhodný způsob učení nebo tomu věnuješ málo času.
Vhodná je dostatečná příprava a sytematická.
Pokud člověk dělá něco s odporem, výsledek nebývá valný.
„S chutí do toho, půl je hotovo“ ;)

marci1

Samozřejmě, že má. Čínské přísloví zní : Jídlo zahání hlad, učení hloupost. A proto se stále učíme, abychom byli chytřejší a chytřejší. Kdo hodně ví, dokáže si se vším lépe poradit. A učíme se stále, celý život. Jsi chytrá, držím Ti palce. 🙂

quentos

Jistěže se má smysl učit – čím lépe se člověk učí, tím větší má pak šanci se v životě uplatnit a dělat práci, která baví.
Sestřička se např. neobjede právě bez chemie (a fyziky, která s ní souvisí).
Já jsem kupříkladu měl výkyvy v prospěchu z matematiky: z výborné až na dostatečnou, nakonec jsem z ní před maturitou málem propadl. No a věřte tomu nebo ne – po škole jsem si rok přivydělával právě doučováním matematiky a následně jsem matematiku doučoval mladší sestru a maminku, když si dodělávala školu. Takže fráze, že středoškolskou matiku „v životě nebudu potřebovat“, se nepotvrdila, a ač mě dnes živí angličtina, jsem tomu, že jsem vstřebal základy matematiky, stále rád – nikdy nevíš, kdy se ti budou hodit. (Totéž s chemií – tu jsem doučoval mladší sestru několik let, nakonec ji chytla natolik, že dnes studuje biochemii na VŠ.)

mosoj

Přímo na tvrdo , nyní se nechceš učit, později pracovat. Učení je svým způsobem také práce.
Ano systém českého současného školství je špatný, protože vyndat z maturitních předmětů matematiku, může jen omezenec.
Doplňuji:
Tak se neuč. Třeba najdeš bohatého prince který hloupé ke štěstí pomohl.

setapouch

Samozřejmě, to, co se máš učit do školy, se nauč, ale co ti brání učit se doma navíc to, co tě baví?

Jinak je to tvé rozhodnutí a ty s ním budeš celý život žít.

VeRe1983

Předpokládám, že chodíš na základku. Osnovy jsou napsané tak, aby poskytly základní vzdělání od kterého se odrazíš dál. Bohužel to musíš překousnout. Němčinu se učíme z prostého důvodu, jsme sousedé SRN, což nabízí mnoho pracovních příležitostí. Já jsem taky němčinu nějak nemusel (než jsem poznal Rammstein) ovšem učit se právě u nás třeba španělsky je poněkud nepraktické. Nemusíš mít nutně nízkou inteligenci, jen každý nemáme vlohy pro vše. A kde nejsou vlohy, je třeba to dohnat pílí.
Doplňuji:
Zareagoval bych na mosoje. Četl jsem takový drsný žertík, že matematika je jen proto, aby matikáři nechcípli hlady. V podstatě s ním souhlasím. Jako humanitně založenému mi matematika dělala obrovský problém a prolézal jsem s odřenýma ušima. Dávat ji povinně do maturity je zvěrstvo.

bolak

Česko sousedí se 4ma zeměma, z nichž jedna je slovensko kde se domluvíš česky, a ve dvou z nich (némécko, rakousy) se mluví němčinou, takže v případě že bys jednou odmítla ztvrdnout v tomhle gádžikistánu, tak zahraničí který se přímo nabízí pro pracovní uplatnění, jsou právě tyhle dvě země, kde kde jsou z prachama trochu dál než my (průměrný plat 100.000 měsíčně) a když to trochu přeženu, tak stačí tam 2 roky makat, pak se vrátit do ČR a s vydělanejma penězma tady vystačíš dokonce života…

Caldecott

nema…nejlepsi je byt milionarkou, to bys nechtela? uceni nech protetum. neco, co ma smysl, muzes delat bokem:)))
Doplňuji:
proletářům

ivzez

Samozřejmě, že má význam se učit!!
Nebo bys chtěla být považována za hlupáka či ignoranta?

Je znát (minimálně na tvé češtině), že ti učení připadá zbytečné, a zdá .
se, že (zatím) nechápeš téměř nic, neumíš si dávat věci do souvislostí.

—–––
Jak tě vůbec napadlo odsoudit nějaký jazyk jako hnusný? Můžeš napsat, že
se ti nelíbí, jak zní, že ti připadá „tvrdý“ (to si o němčině myslí více lidí), nebo
něco jiného. Ale napsat, že je hnusný?!!

Už sis něco přečetla od některého německy píšícího autora? Kolik německých spisovatelů znáš? Co vlastně o němčině víš? Víš, od kdy/jak dlouho se vyvíjela
do dnešní podoby? Víš kolik má variant a nářečí?

Kolik znáš přísloví a rčení? Víš, že jich je spousta stejných jako v češtině?
Víš, že se čeština vyvíjela vedle němčiny ve společném státě cca 400 let?
Víš, že má čeština s němčinou mnoho společného?

Na cizí jazyky by ses měla dívat jako na prostředky
komunikace s lidmi, ne jen jako na školní předmět.

Podle mne jsou krásné všechny jazyky.

RyuzakiKate

Ale bráchaaa, já přece nestuduju chemii, z ní jsem akorát maturovala a na vejšce už mě zase bavit přestala, to už mi zajímavá moc nepřišla a nešla mi :D můj obor je Systematická biologie a ekologie ;)