Má smysl platit životní pojistku s kapitálovou složkou?

Prakticky všichni agenti pojišťoven doporučují kromě různých rizikových složek platit i „spoření“ formou kapitálové složky. Nepřipadá mně to výhodné.

Nejlepší odpověď
Dandi

určitě ano

Další odpovědi
KarelN

Kapitálová složka je super kšeft pro obchodního zástupce pojišťovny, takže je jasný, proč ji tolik propagují. Na dlouhodobé spoření jsou lepší jiné produkty. Zkus raději koupit akcie největších firem a neplatit parazity, kteří tvrdí, že umí zhodnocovat peníze, ale výsledky maj skoro vždy mizerný.

compaq

Určitě v době finanční krize je jistější zahrnou do svého životního pojištění i přesun podílových jednotek do garantovaného fondu. V dnešní době je investování peněz přes pojišťovny pro laiky jistější než na přímo, tak jak je v to v ostatních zemích.