Má smysl, aby měl notebook (17) full HD 1920 × 1080 rozlišení nebo stačí 1366 × 768 ?

Nejlepší odpověď
Hlada

Nejkvalitnější obraz na LCD se dosáhne při nativnám rozlišení. Při použití jiného rozlišení musí obraz přepočítat na své nativní rozlišení a dochází tak ke zhoršení kvality obrazu. Rozlišení 1920×1080 na 17" monitoru je nepraktické, text je velmi malý. Je proto lepší nižší rozlišení.

Další odpovědi
Honzucha

To nemá smysl na tak malém monitoru. Jsou ale tací co musí mít za každou cenu full HD. Rozhodněte se Vy.

anonym

Vyssi rozliseni u notebooku nebo pc monitoru ma smysl. Sedite u nej obvykle velmi blizko narozdil od hd TV a vyssiho rozliseni vyuzijete k prehlednejsi praci -na obrazovku se vejde vice informaci i slozitejsi uzivatelska rozhranni aplikaci. Pokud mate jeste dobry zrak je to velke plus.