terry

Má sedlina v buráčku souvislost s vyzrálostí nebo kvalitou?

Měla jsem letos ode dvou vinařů a byly velké rozdíly v množství.
Díky.

Nejlepší odpověď
www

Jedná se o mrtvé kvasinky a jejich množství se liší stářím burčáku. Velké množství je pak nežádoucí.

Zdroj: jihlava.idnes­.cz/vinari-pod-hradem-sadek-stoci-tri-tisice-litru-burcaku-pp6-/jihlava-zpravy.aspx?c=A120818­_124047_jihla­va-zpravy_sou

Další odpovědi
elektrikář

V burčáku by mněly být aktivní kvasinky co klesne ke dnu je mrtvé.Běžně se víno před stáčením do lahví filtruje.V burčáku může být také část kalu z hroznů. Na kvalitu produktu to nemá význam

hanulka11

terry -to byl hezký překlep- přemýšlela jsem jaká může být sedlina v buráčku, ale už je to v pohodě jak jsem rozklikla otázku.
Bohužel burčák nepiji, tak nevím odpověď na tvou otázku.

terry

Hanulko, díky, kdybys to tu nenapsala, tak o tom ani nevím 🙂