Avatar uživatele
Kelt

Má se zdravit, když se vstoupí do místnosti, kde už jsou někteří lidé?

Má se zdravit při vstupu do místnosti – ( místnost je určena zaměstnancům, aby si odpočinuli, případně pojedli)? Má vstupující pozdravit, nebo nemusí? A měl by mu někdo odpovědět? Někdo zdraví, někdo ne a někdo neodpoví na pozdrav. Podobná situace je například při vstupu do dopravního prostředku, někdo pozdraví a někdo ne. Tak je to vlastně v této situaci správné? Děkuji.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, hanny 2, Drap, marci1 před 3015 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Samozřejmě. Je to slušnost

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Lamalam

Já při vstupu do místnosti, kde už jsou nějací lidé, vždy zdravím. Ale při vstupu do místnosti, kde nikdo není, nezdravím nikdy.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?gecco Nahlásit


Avatar uživatele
terry

Při vstupu do místnosti zdravím, přijde mi to normální a slušné.
Při vstupu do MHD nezdravím, do kupé ve vlaku ano.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Pro mě samozřejmě ano.Pozdravím, pokud někdo neodpoví, tak je buď hluchý, nedoslýchavý nebo nevychovaný. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

zdravím neznámé štamgasty i při vstupu do hospy, je to solidarita a úcta mezi proletáři

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Při vstupu do místnosti zdravím, kdybych nepozdravil, bude mít Venca kecy a nenačepuje mi.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Při vstupu do místnosti je slušnost pozdravit, ale při vstupu do dopravního prostředku se nezdraví. To stejné platí u supermarketu či nádraží.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek