Kelt

Má se zdravit, když se vstoupí do místnosti, kde už jsou někteří lidé?

Má se zdravit při vstupu do místnosti – ( místnost je určena zaměstnancům, aby si odpočinuli, případně pojedli)? Má vstupující pozdravit, nebo nemusí? A měl by mu někdo odpovědět? Někdo zdraví, někdo ne a někdo neodpoví na pozdrav. Podobná situace je například při vstupu do dopravního prostředku, někdo pozdraví a někdo ne. Tak je to vlastně v této situaci správné? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Drap

Samozřejmě. Je to slušnost

Další odpovědi
Lamalam

Já při vstupu do místnosti, kde už jsou nějací lidé, vždy zdravím. Ale při vstupu do místnosti, kde nikdo není, nezdravím nikdy.

terry

Při vstupu do místnosti zdravím, přijde mi to normální a slušné.
Při vstupu do MHD nezdravím, do kupé ve vlaku ano.

marci1

Pro mě samozřejmě ano.Pozdravím, pokud někdo neodpoví, tak je buď hluchý, nedoslýchavý nebo nevychovaný. 🙂

lexx

zdravím neznámé štamgasty i při vstupu do hospy, je to solidarita a úcta mezi proletáři

Emefej

Při vstupu do místnosti zdravím, kdybych nepozdravil, bude mít Venca kecy a nenačepuje mi.

Rokio

Při vstupu do místnosti je slušnost pozdravit, ale při vstupu do dopravního prostředku se nezdraví. To stejné platí u supermarketu či nádraží.