kazisvět

Má se Streptococcus pyogenes po vyléčené angíně u dětí odstraňovat antibiotiky?

Podle mého zjišťování u pěti různých lékařů se jejich názory na tento streptokok dost liší. Pro léčbu penicilinem – neléčený streptokok může ohrozit srdce a ledviny. Proti léčbě penicilinem – tělo si musí vytvořit protilátky a poradit si s ním samo. Jaký názor na léčbu Streptococcus pyogenes máte nebo jste slyšeli vy?

Nejlepší odpověď
Bunnik

Zaléčit penicilinem.

Ony změny způsobené na srdci jsou způsobené těmi protilátkami. Může dojít k tzv. zkřížené reakci – protilátky vytvořené proti pouzdru streptokoka mohou zaůtočit na srdce.

Zdroj: studentka medicíny