Lukyn0

Má se správně poslední dvojčíslí u PSČ vyplňovat s mezerou nebo bez?

Např. když nakupuji přes int. obchody nebo vyplňuji nějaké úřední papíry. A když už jsme u toho, má se správně u adresy za číslem popisným vyplňovat i lomítkem číslo orientační (za předpokladu, že ho dotyčné město vůbec má)?

Nejlepší odpověď
anonym

Ano – pokud nevyplňuješ předtištěný formulář, piš PSČ s mezerou.
A – ano – pokud je znáš, vyplň i číslo orientační.

Další odpovědi
zzzzz

Jen doplním, že podle těch úředních pravidel je to složitější a existuje i speciální znak (dlouhá mezera) které se používá v adrese za PSČ, je dáno jak přesně, jakým písmem napsat město, to se píše právě za tu dlouhou mezeru. Číslo se uvádí celé.

Pokud něco kupuji přes internet, tak uvádím co nejméně údajů. Pokud si to vyzvedávám osobně, tak jim adresu rozhodně nedávám, oni s tím pak kšeftují:-(((