berta 4

Má se při odvzdušňování topení čerpadlo zapnout nebo vypmout

Má se odvzdušňovat 2× za sebou,nebo stačí jednou?

Nejlepší odpověď
cepik

Lepsi je, kdyz je cerpadlo pri odvzdusnovani vypnute a system byl chvili v klidu.

Proc?
Cerpadlo zene vodu okruhem a je-li nekde vzduch, tak jej voda muze strhavat s sebou do ruznych mist. Kdyz je system v klidu, vzduch vystoupa vzhuru.

Pokud je okruh cerstve napusten novou vodou, je nutne odvzdunovani opakovat po nejakou dobu, nez se v nem prestane objevovat vzduch. (Mam ze zkusenosti.)

Nedelej si s tim starosti, obcas sahni na topeni a pripadne odvzdusni.;)

Další odpovědi
Kepler

Při odvzdušňování je lepší mít oběhové čerpadlo v chodu, ať se všechny bubliny vzduchu dostanou k ventilku. Není třeba mít obavy, čerpadlo vyvíjí jen minimální tlak, ať je radiátor v libovolné výšce. Odvzdušňuje se tak dlouho, dokud nezačne téct jen voda a radiátory hřejí po celé své délce.

brillant

Na zapnutí čerpadla při odvdušňování není jednoznačný názor. Odvzdušňovat je třeba i několikrát a do doby než uteče všechen vzduch.

cukrar

Berto, není potřeba. aby běželo čerpadlo, některá topení ani čerpadlo nemají. Z fyzikálního zákona vzduch stoupá nahoru, takže bublina se sama dostane k odvzdušňováku.
Nevadí tomu, když poběží čerpadlo, takže je to jedno, zdali běží či neběží.

Někdy se musí odvzdušnit několikrát, vždy záleží, proč se dostal vzduch do topení.

Kura

Já odvzdušňuji při zapnutém topení. Radiátory postupně od nejbližšího po nejvzdálenější a počkám než se zahřejí.