Má puberta

Dobrý den .Je mi osmnáct a ještě jsem nezačal dospívat čím to je ?

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

A jak víš, že jsi ještě nezačal? Nevím, co přesně očekáváš za projevy dospívání. Pokud máš na mysli ty tělesné, pak u Vás, pánů, je takovým nejvýraznějším projevem mutování – tj. změna hlasu. Dále k tomu patří především zrychlený růst a časem takovéty věci, jako růst vousů a ochlupení… Muži – chlapci, dopsívají maličko později nerž dívky. Jako příklad můžu uvést svého jednoho spolužáka z učiliště. Zatímco my, holky už jsme prakticky dorostly a hlavně jsme jaksi už vypadaly dostatečně „žensky“. Tenhle spolužák byl pořád takový klučík, o hlavu menší než většina z násm svaly nikde atd. Z učiliště jsme vyšli a za nějakou dobu na srazu jsme ho málem nepoznali – z toho chlapečka totiž za tu dobu vyrostl chlap jak hora.
Ber to tak, že jako kluk máš na dospívání dobu zhruba do 21 let (samozřejmě i vy jste každý jiný).
Pokud máš na mysli takovou tu psychickou pubertu, tak to je snad ještě individuálnější. S někým to holt lidově řečeno „mlátí“ až hrůza, ale já znám lidi, kteří si pubertou prošli, aniž by si toho jejich okolí všimlo. Není nutné dělat x nesmyslů, aby člověk dospěl. Možná už máš pubertu za sebou a nevíš o tom.

Další odpovědi
COVERENDER

Souhlasím s koleginí, ale bud rád ze se jeste nijak dospělý necítís. Pozdeji dojdes do stadia kdy by ses rád vrátil do tech 18ti… Ver mi 😉 Byt dospělý neni vzdycky výhra…

Retko

Nevim jestli to pomuze, ale nekde jsem zaslechl, ze posilovat, se snahou zmenit poradne vzhled sveho tela muzes tak cca do 25. Pak uz je to horsi. Takze ja bych ti poradil poradne chodit ted do posilky a snazit se i doma, a za rok budes korba.