Dzejkob

Má první dáma status „Státní zaměstnanec“ ???

A nebo je brána pouze jako součast role Prezidenta Republiky ???

(Hadám se s otcem, že není.. že je pouhou manželkou Prezidenta, který státní činitel je)

Nejlepší odpověď
led

Má bezplatnú funkciu Prvá dáma s povinnosťami reprezentovať, stretávať sa s manželkami iných prezidentov a pod. Má nárok na štátnu bezpečnostnú ochranu.

Další odpovědi
hanulka11

Já bych také myslela že není, sice má povinnost ho doprovázet na stranických akcích . I když zase když vezmeme v potaz, že se angažuje ve spolcích prospěšných státu......? Ale ty spolky jsou spíš dobročinné. Takže nebude st.zaměstnanec.
No jsem zvědavá jak tento spor dopadne.

verka

A kdo ji zaměstnává? Je to prostě první dáma. Ale zřejmě může být zaměstnaná jinde.