Avatar uživatele
anonym

Má pro komunikaci po Skype význam kamera s full HD rozlišenímím nebo je to zbytečný luxus?

http://cs.cre­ative.com/pro­ducts/product­.asp?category=218&sub­category=846&pro­duct=20165&ut­m_source=cs.cre­ative.com&utm_me­dium=Banner&ut­m_content=Fea­turePg_LiveCam­SocializeHD1080&ut­m_campaign=Fe­aturePage

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? bigbít před 4744 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
bigbít

pro mě by to byl zbytečný luxus..:-)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Hlada

Pro praktické použití nemá HD u web kamer žádný význam. Kamery mají většinou špatné barevné podání, neměnnou ohniskovou vzdálenost, nevalné ostření a tomu HD nepomůže, jen zatíží spojení. Obraz zpravidla sledujeme na malém monitoru, kde HD nezvýší kvalitu obrazu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Luxus to není, toto rozlišení již plně využijete od monitoru cca 19 palců a výše.
Otázkou ale zůstává zda na to máte dostatečně rychlé připojení Inetu. A nejenom vy, ale i ten na druhé straně.
Doplňuji:
Jenom dodám že zavedený pojem full HD znamená rozlišení 1920×1080 pix. ve formátu 16:9. To snad má dnes téměř každý u svého počítače. Já mám monitor 19 palců 4:3 a nativní rozlišení je 1280×1024. Takže jaký malý monitor? A kamera s malým čipem nepotřebuje mít zaostřování, neboť je tam ostré téměř vše. Stačí když se vhodně přispůsobí otvor objektivu k velikosti snímacího čipu.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jsemtady

Pouze pokud si myslíte, že vás na druhé straně chtějí vidět HD se všemi pihami atp. 🙂 (Nebo pokud se tím živíte jako nějakej model:-) A musíte na to mít rychlé připojení samozřejmě.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet