Pokročilý

Má pro komunikaci po Skype význam kamera s full HD rozlišenímím nebo je to zbytečný luxus?

http://cs.creative.com/…

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

pro mě by to byl zbytečný luxus..:-)

Další odpovědi:

Zlatý

Pro praktické použití nemá HD u web kamer žádný význam. Kamery mají většinou špatné barevné podání, neměnnou ohniskovou vzdálenost, nevalné ostření a tomu HD nepomůže, jen zatíží spojení. Obraz zpravidla sledujeme na malém monitoru, kde HD nezvýší kvalitu obrazu.

Zlatý

Luxus to není, toto rozlišení již plně využijete od monitoru cca 19 palců a výše.
Otázkou ale zůstává zda na to máte dostatečně rychlé připojení Inetu. A nejenom vy, ale i ten na druhé straně.
Doplňuji:
Jenom dodám že zavedený pojem full HD znamená rozlišení 1920x1080 pix. ve formátu 16:9. To snad má dnes téměř každý u svého počítače. Já mám monitor 19 palců 4:3 a nativní rozlišení je 1280x1024. Takže jaký malý monitor? A kamera s malým čipem nepotřebuje mít zaostřování, neboť je tam ostré téměř vše. Stačí když se vhodně přispůsobí otvor objektivu k velikosti snímacího čipu.

Bronzový

Pouze pokud si myslíte, že vás na druhé straně chtějí vidět HD se všemi pihami atp. :-) (Nebo pokud se tím živíte jako nějakej model:-) A musíte na to mít rychlé připojení samozřejmě.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 950
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 819
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.