Má pro komunikaci po Skype význam kamera s full HD rozlišenímím nebo je to zbytečný luxus?

http://cs.cre­ative.com/pro­ducts/product­.asp?category=218&sub­category=846&pro­duct=20165&ut­m_source=cs.cre­ative.com&utm_me­dium=Banner&ut­m_content=Fea­turePg_LiveCam­SocializeHD1080&ut­m_campaign=Fe­aturePage

Nejlepší odpověď
bigbít

pro mě by to byl zbytečný luxus..:-)

Další odpovědi
Hlada

Pro praktické použití nemá HD u web kamer žádný význam. Kamery mají většinou špatné barevné podání, neměnnou ohniskovou vzdálenost, nevalné ostření a tomu HD nepomůže, jen zatíží spojení. Obraz zpravidla sledujeme na malém monitoru, kde HD nezvýší kvalitu obrazu.

mosoj

Luxus to není, toto rozlišení již plně využijete od monitoru cca 19 palců a výše.
Otázkou ale zůstává zda na to máte dostatečně rychlé připojení Inetu. A nejenom vy, ale i ten na druhé straně.
Doplňuji:
Jenom dodám že zavedený pojem full HD znamená rozlišení 1920×1080 pix. ve formátu 16:9. To snad má dnes téměř každý u svého počítače. Já mám monitor 19 palců 4:3 a nativní rozlišení je 1280×1024. Takže jaký malý monitor? A kamera s malým čipem nepotřebuje mít zaostřování, neboť je tam ostré téměř vše. Stačí když se vhodně přispůsobí otvor objektivu k velikosti snímacího čipu.

Jsemtady

Pouze pokud si myslíte, že vás na druhé straně chtějí vidět HD se všemi pihami atp. 🙂 (Nebo pokud se tím živíte jako nějakej model:-) A musíte na to mít rychlé připojení samozřejmě.