Zasu

Má připojení paměťové karty v smartphonu vliv na spotřebu energie?

Hledám příčinu, proč mi stoupla spotřeba v Samsung Galaxy Note. Dosud (přes rok) jsem používala pouze vnitřní úložiště, nyní jsem nově přidala SD kartu. Od té doby pozoruji výrazné zrychlení vybíjení akumulátoru. Může být příčinou připojování karty?

Nejlepší odpověď
a623682@drdr

To bude zase ten neumetel mediascanner. Nainstaluj si GSamBattery a az se vyribi statistiky (nevim uplne presne jak dlouho to trva, ale bude asi tak az se baterka vybije o 50% mozna) a podivej se co nejvic zere. Pak uz jen staci takovy procesy povypinat nebo na ne pouzit Greenify. Wakelocks muzou byt zle.

Další odpovědi
HOLAS

Nemyslím si, že by připojení karty mělo výraznější vliv. On si to oskenuje při startu, naindexuje a pak jen přistupuje. Za výrazným zvýšením spotřeby bych hledal někde jinde: stále zapnutá data, moc hovorů, zapnutá wifi, gps, stará baterka (přece jen už je to přeš 3 roky starej tel) a taky SW by to mohl být ;)

huxa

Nikoliv, jak píše HOLAS, při připojení je spotřeba energie a poté jen při jejím používání, ovšem jsou to desetiny až setiny toho, co spotřebuje například zaplé Bluetooth.