Monyszek

Má prezident právo ignorovat ducha ústavy?

Nejlepší odpověď
led

„Ducha“ ignorovať môže, ale literu zákona a Ústava je ten najvyšší zákon, tú nemôže.
Nemýľte si pojmy „Ducha Ústavy“ so znením a významom Ústavy.

Další odpovědi
Drap

Duch ústavy neni nikde v zákoně zmiňován . Před položením otázky by jsi měla definovat „ducha ústavy “

ponovotny

duchové jsou?

Bičiště

Zeman zatím vše co ignoroval, ignoroval dobře. Ignorovat duchy právo nezakazuje.