puella

Má právo zaměstnanec povodí moravy vstupovat na soukromý pozemek bez ohlášení a vědomí majitele?

Nejlepší odpověď
zjentek

nemá ..jde ovšem o to, co si vlastníci pozemků, končících nějakým tokem, představují pod pojmem soukromý. Převážně jde o sporné případy, kdy majitelé nebo pronajímatelé pozemků u toků oplotili nebo jinak znemožnili přístup k toku bez ohledu na to, že přesně vytyčená část pozemku po březích toku obhospodařuje právě povodí, a to dle typu konkrétního toku.
Doplňuji:
taky by mohl na takovýto pozemek vstoupit v havarijní situaci, kdy vlastník by byl zjevně nepřítomen a svým vstupem by mohl předejít či zabránit dalším škodám, plynoucím z havarijní situace daného povodí.

Další odpovědi
honza19hk

pokud není vyhlášena nějaká mimořádná situace(povod­ně,znečištění vody atd) tak právo nemá.Pokud by šel ovšem v doprovodu policie tak se nikdo majitele ptát nemusí. Za mimořádných podmínek se také nikoho ptát nemusí,protože koná práci ve veřejném zájmu např při povodních.
Doplňuji:
Mapel.
nevím kde jsi ktomu přišel.Policie může na soukromý pozemek kdy se ji zachce a to samé hasiči,záchranka atd.. sice to znám z hasičiny,ale ty si myslíš že by přijeli policajti a hasiči k požáru a čekali až soud vydá povolení? kde to žiješ.To samé u policie,když někoho bude honit,bude čekat až soud povolí vstup k někomu na zahradu.
Povolení od soudu je potřeba pozek domovní prohlídce ,ke vstupu na pozemek nikoliv. Vím to protože když nějkam jedou hasiči spolupracujeme s policcí.A nikdy nevím o tom že bychom někam nesměli.To by jsme mohli sedět tak akorát na hasičárně.A podobné to je u policie.

Mapel

Pokud se nejedná o havarijní situaci tak nikoliv. Veškeré vztahy mezi majitelem pozemku a správou vodního toku bývají už ošetřeny smlouvami. Není doma takováto smlouva založena? Tam jsou potom stanovena práva a povinnosti.
Doplňuji:
Bez soudního rozhodnutí nesmí na soukromý pozemek ani policie.

led

Pri takto položenej otázke odpoveď znie: nie, nemá právo
Vysvetlenie:
Nie je zamestnanec ako zamestnanec. Zamestnanec Povodia Moravy je každý pracovník zamestnaný v podniku PM, aj vrátnik a upratovačka.
Právo vstupu má:
Oprávnený zamestnanec Povodia Moravy po splnení podmienok daných zákonom, prípadne vykonávacími vyhláškami právo vstupu má aj bez vedomia majiteľa, ale len do priestoru a dobu potrebnú pre vykonanie danej úlohy, pre ktorú na súkromný pozemok vstupuje. Do tohto patria aj havarijné, či výnimočné situácie.

anonym

Tady je na toto téma diskuze i s odkazem na patřičné paragrafy:
http://www.mrk­.cz/minidisku­se.php?id=6083­24