Nechápavé

Má právo učitel na SŠ mi zabavit telefon?

Nejlepší odpověď
gecco

Podle mne ano – pokud jím rušíš výuku, zbytečně se rozptyluješ anebo jej používáš k podvádění…
😉
Ale pro jistotu si přečti Školní řád…
😉

Další odpovědi
jpau

Sebral ti ho jen tak, bez předchozího upozornění? Pokud ne (tzn. upozornil tě předem), máš právo ignorovat svého přímého nadřízeného?

Jinak čti školní řád, může se to lišit škola od školy. Pokud to tam je (pochopitelně to tam nemusí být doslova), tak na to právo má.

anonym

Právo na to má,když rušíš při hodině,ale po vyuč.hodině ti ho musí zase vrátit.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/ma-ucitel-ka-na-zakladni-skole-pravo-zabavit-zakovi-mobilni-telefon-pokud-ano-na-jak-dlouho-dekuji

Klaproth

Má. Mě soudruh učitel Fousek zabavil v šesté třídě prak a doposud, ani po 43 letech mi ho nevrátil.

arygnoc

jednotnačne.

😉

ivzez

Na školách to může být různě.

U nás učitelé telefony, wallkmany, CD přehrávače apod. zabavovat nemohli,
ale žáci byli povinni vše před začátkem hodiny vypnout a uložit na dno tašky.
Pokud někdo rušil při hodině, musel telefon vypnout a odložit na katedru…