ajusak

Má právo parkovat před RD, kde je pouze jeden vjezd někdo jiný mimo osob s trvalým pobytem? Děkuji Alena

Nejlepší odpověď
klumprt

Řidič nesmí zastavit a stát před vjezdem na pozemní komunikaci z místa ležícího mimo pozemní komunikaci. § 27 odst. 1 písm. n) z.č. 361/2000 Sb. o silničním provozu.

Jinak v místě před domem, kde není přímo vjezd, např. u chodníku smí stát kdokoli. Silnice je zpravidla majetkem města a tudíž určená k veřejnému používání.