Matthew

Má právo mi zaměstnavatel nakázat, co smím a nesmím nosit v práci, ikdyž o tom nebylo ve smlouvě nic řečeno??? :)

Pokud tedy nebereme v potaz práci, kde je nutností uniforma, taktéž práce, která vyžaduje třeba nošení obleku (pojišťovny, banky atd.) anebo to není nijak uvedeno ve smlouvě, může mi zaměstnavatel teda např. říct, „v tom černém triku tě tu už nechci vidět nebo nechoď jsem takhle lacině oblékaný!“

  • má na to právo, ikdyž ve smlouvě nepadla jediná zmínka, jak se budoucí zaměstnanec má oblékat? :)

PS: Samozřejmě bych se neptal a nebyl udiven, kdybych chodil do práce s potrhaným oblečením nebo špinavým a zaměstnavatel by chtěl nápravu ;)

Odpovědi
anonym

Ber to tak, že reprezentuješ firmu a je jedno zda jako úředník nebo dělník.