annas

Má pravdu záhadolog Däniken? Uměli už staří Mayové létat? Nález reliéfu v Palenque připomíná vesmírnou loď nebo letadlo.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
fcoop

Ano

Létat,jak se zdá,uměl kde kdo.

Létající stroje na středověkých freskách.

http://www.no­vakoviny.eu/ar­chiv/zahady/370-decani-archeoastronautic-ufo

Čím více víme o vlastní minulosti, tím více se nám vybavuje otázek, na než je velice obtížné najít odpověď…

http://www.csa­aa.eu/clanky_13­.htm (Net!)

Další odpovědi
www

Ne

Tento pán byl již několikrát odborníky profláknut, proto se dnes na jeho „studie“ dívám s hodně velkou rezervou 😁. Ale v mládí jsem jeho informace přímo hltal!

mosoj

Ne

Souhlasím s Dr.Axlem.
Vzpomínky na budoucnost mám z 1. vydání !!!a musel jsem dát úplatek abych ji dostal.
Vždy jsem se o literaturu podobného žánru velmi zajímal. Mimochodem za nejkvalitnější považují knihy od dr. Ludvíka Součka.
Daniken vše co píše, předkládá jako hypotézu. Není to literatura faktu. ´
Někde v úvodu Vzpomínek na budoucnost má napsáno „mysleme si“ a dál rozvíjí příběh!!! Takže nic netvrdí, on jenom rozvíjí hypotézu co kdyby .....

anonym

Ne

Ale to přece nikdy nenapsal, pouze nadhazuje hypotézy setkání s vesmírnými civilizacemi, které tyto technologie mohly mít.
Jako první nafilmoval na kamenné desce „Boha, který ovládá létající stroj“.
Dále šikovně dává do paralely mnohé pokročilé znalostí Mayů s možnými inspiracemi, ovšem vědecky dosud žádné nebyly věrohodně prokázány. Ale jako atraktivní námět je využil v nejpopulárnější knize „Vzpomínky na budoucnost“.
P.S. Chudák autor – nemůže se bránit proti četným dezintepratacím jeho fikcí.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/E­rich_von_D%C3%A4ni­ken

Drap

Ano

Jak lze odpovědět na nepoznané? Racionální rozum říká, že je to nemožné, známe ale všechno z naší minulosti ? Takových nevysvětlených věcí je spousta a naše vědění je na to krátké.Nikdo nedokážeme stoprocentně potvrdit ani vyvrátit.

Reuef

Ano

nevim jestli ma Däniken pravdu ale jeho vyklad Bible se mi libi je pro me prijatelnejsi nez vyklad cirkve – ta prebira nikym neoverene texty doslova…

Sůwa

Ano

Ano, protože nikdo nemůže spolehlivě dokázat, že pravdu nemá.

dudu

Ano

GM

Ano

anonym

ad suwa, (jindy soudná) proboha, trochu zdravého rozumu! Zkus si v klidu přečíst jasný odkaz www.
Jinak tvá verze dogmatických závěrů by nás vracela o 15 století zpět, byla už aplikována při inkvizici, procesu s Miladou Horákovou a dodnes v právu šáríja.
Tam už bys musela být dávno ukamenována, protože bys nedokázala prokázat vlastní věrnost (tudíž, dle tvé teorie, jsi byla zákonitě nevěrná).
Vědecké důkazy se zakládají na prosté logice, demonstrovat proveditelnost nových objevů a nikoliv planě vyvracet očividné nesmysly.
Ad annas, malé opáčko, co je to vlastně hypotéza:
http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web­.php/hledat?typ_hle­dani=prefix&typ_hle­dani=prefix&ci­zi_slovo=hypot%E9za

annas

Reliéf vesmírné lodi nebo letadla má podle švícarského záhadologa připomínat kabinu vesmírné lodi nebo letadla, pod níž se nachází cosi jako trysky.
Podle známé Dänikenovy teorie má náhrobní kámen znázorňovat astronauta v řídicí kabině.
Dokazuje, že Pakal podnikl let do vesmíru do vesmírné lodi.

anonym

Reliéf přece ještě nic nedokazuje, tím méně „do vesmíru do vesmírné lodi“. Jestliže reliéf připomínal „kabinu vesmírné lodi“, tak do jaké lodi by vlastně letěl?
Je to útržek stejně mýtických, náboženských a naivních představ, jako tisíce vyobrazení andělů s křídly, létajících kdesi na nebi, kde je natolik řídký vzduch, že by se okamžitě zřítili, a ještě před tím by se udusili nedostatkem kyslíku. (A to už ani nemluvě o tom, že aby je křídla opravdu unesla, musela by být několikanásobně větší).
V pohádkách také létají draci, ale nikdo z normálních lidí tomu dávno něvěří.
S podobnými pověrami se dalo operovat leda tak v temném středověku.
mosoj též vyvrací, že by toto Däniken kdykoliv tvrdil.

annas

Nepozornost – švýcarského.

Ať v popastných hlubinách mlhovin své duše nacházím častěji anděly než démony.

mosoj

Postrádám ten důkaz.
Viz to, že jede auto do kopce, také nedokazuje že to je pravda.

annas

Mosoji, já jsem se jen zeptala, zda má Dänikem pravdu. Vysvětlil jste, v pořádku. Nic se neděje.
Já jsem přece s nikým nemanipulovala, ani nepodsouvala své myšlenky. Kdo chtěl, mohl odpovědět ano/ne. Nevýhoda je, že do anketní otázky se víc nevešlo.

mosoj

Já to také tak beru, že se nic neděje. prostě diskuse.

mosoj

Nedokazuje to, že ta cesta je do kopce.

anonym

Ukázka manipulace – jak může mít autor pravdu v něčem, co nikdy nepronesl a co je mu účelově podsouváno?

anonym

oprava překlepu – „dezinterpretacím“.