Zlatý

Má pravdu Oscar Wilde? Je správné řídit se jeho slovy?

"Není důležité, co o nás říkají, důležité je, kdo to říká."

Tadžické přísloví ale praví: "Brány města zavřeš, ale hubu pomlouvačů nikdy."

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Nevím,mně osobně je jedno,kdo a co si o mé osobě povídá,to Tadžické se mi líbí,je pravdivé!

Další odpovědi:

Zlatý

Je sice vetsinou pravda, ze je mi jedno, at si o me rika kdo co chce (nejlip na rovinu), ale neni pravda, ze "neni dulezite, co o nas kdo rika".

Je to sakra dulezite a obcas je dobre, pokud se o tom vi, pomluvy utnout hned na zacatku. Pokud je to neco, s cim nemuzu nic delat, pak to hodim za hlavu a skutecne plati, ze "neni dulezite, co o nas rikaji, dulezite je, kdo to rika".

A nevim, "Tadžické přísloví 'ALE' praví" - proc je tam 'ale'? Vzdyt si to neprotireci. Je pravda, ze brany mesta muzu uzavrit, ale pomlouvaci se daji utisit jen sakra tezko - a na to navazuje volne Oscar Wilde se svoji vetou "Neni dulezite, co o nas rikaji, ale kdo to rika."

Zlatý

Tato dvě přísloví se,podle mne, docela dobře doplňují.Pokud něco o mně říká někdo mně cizí,nevšímám si toho.U známého,se alespoň mohu zamyslet,jestli náhodou nemá pravdu,a pokud ne,potom stejně platí druhé přísloví.Obě se mi líbí,a jsou pravdivá.

Zlatý

Myslím si, že jak Tadžické přísloví, tak slova Oscara Wilda jsou pravdivá a lze se podle nich řídit.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Věda

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2737
Zlatý quentos 1321
Zlatý mosoj 1305
Zlatý Drap 964
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 605
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 538
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 487

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.