annas

Má pravdu Nicollo Macchiavelli?

„Základní lidskou slabostí je, že člověk nepředvídá bouři, když je pěkné počasí."

Měl by člověk předvídat nejen tehdy,jde-li o počasí,ale i o běžný život?

Nejlepší odpověď
vagra

Je dobré umět předvídat, ale mnohdy býváme zaskočeni, když „bouře“ příjde ze strany, ze které ji vůbec nečekáme.
Taková, pak napáchá nejvíce materiálních, potažmo psychických škod.

Další odpovědi
iceT

Vždy počítám s horší možností,abych pak byla příjemně překvapená,než abych byla pak zaskočená.Deštník nenosím,jelikož když je hezky tak s deštěm nepočítám nikdy,ale deštník nenosím ani když prší.

Tak nevím je-li lepší být optimistou nebo pesimistou.
Doplňuji:
S tím Hanulko souhlasím,ale nebývají pak optimisté zaskočení?Toť diskutabilní…

hanulka11

Určitě by měl, protože jednou jsi dole jindy nahoře a život není jen to „sluníčko“.Měli bychom stát pevně nohama na zemi ,abychom ustáli i tu případnou „bouři“
Doplňuji:
iceT …myslím, že optimisté mají příjemnější život

poa.li

Každopádně bychom měli být vždy připraveni na tu nejhorší variantu… Právě poslední dobou dost přemýšlím o tom, co všechno si lidé způsobují tím, že tohle nedělají…

hanny 2

Určitě ano,protože jenom tehdy nás nemůže až tak nic překvapit.

Děda Louda

Optimisté to mají v životě, hanulko11, daleko těžší, protože je čekají jen samá nepříjemná překvapení.