neklason

Má postižený právo na důstojný zacházení a právo na dobrou konverzaci v jeho okolí nebo ne?

Má postižený nárok na dobrý zacházení a dobrou konverzaci co Myslíte pobavili byste se z postiženým nebo byste si ho nevšimáli a odešli byste od něj pryč

Odpovědi
anonym

Má právo jako každý druhý

Ne, že má právo, jako každý druhý, ale jako každý člověk. To, že např. je na vozíku neznamená, že je hloupý, to mu jen nohy nepracují, ne mozek. I člověk, který vůbec nemůže mluvit, nebo mluví hodně špatně, nesrozumitelně má každopádně právo na slušné zacházení, to i ten, který neůže mluvit, nebo nevidí, neslyší…prostě s každým se má mluvit, zacházet slušně. Pak jsou tady ještě další, kteří mají psychické problémy, tak s těmi taky, to dá rozum.

setapouch

Má právo jako každý druhý

Znal jsem člověka na vozíku. Chodívali jsme (a jezdil) na pivo a on se chvástal, že jako jediný může chlastat a řídit :)

Člověk na vozíku určitě nemá lehký život, ale člověk bez mozku a bez humoru nestojí za nic.

Drap

Má právo jako každý druhý

Samozřejmě že má práva jako každý jiný. Netuším kap pčesně s těmito otázkami směřuješ, ale ptáš se stále dokola jako malé dítě.

anonym

Má právo jako každý druhý

lota

Má právo jako každý druhý

Samozřejmě. Bohužel, ne vždy se to u nás toto právo ctí.