zistan

Má policie právo při běžné kont. ptát se odkud a kam mířím, máme snad svobodu pohybu? Mám jim to říc?

Často mne kontrolují v noci při cestě z práce už mne znají a přesto se ptají. Dost mě to štve.

Nejlepší odpověď
zzzzz

Ano ptát se mohou, mají na to právo, ale ty máš právo odmítnout odpovědět. Našla bych několik článků listiny. Raději odpověz, protože když trefíš na vola a těch je tam dost, tak ti v autě zkontroluje i brzdovou kapalinu.

Další odpovědi
marci1

Ano, mají právo se ptát na cíl Vaší cesty.

Kelt

Může to vypadat, že nás policie buzeruje, ale oni mají především prevenční úlohu. Nemůžeš vědět zda někoho nehledají, mohl někdo uprchnout, můžeš být rukojmí. Můžeš převážet zbraně, drogy a pod To oni nemohou vědět. Ze zákona Tě policie může stavět, a nejen policie, Může Tě taky informovat o dopravní situace a v případě, že je někde nehoda, tak Tě na to upozorní.