blod

Ma policie nakou zakonou lhutu pro sdeleni obvineni?Muj znamy pred tremi lety byl kontrolovan polici kvuli vytrznosti ty

ty ho jen zkontrolovali a odjeli,myslite ze kdyby ho chteli obvinit ze by ho zadrzeli rovnou ten den a zahajili ukony,a ne az po trech letech?maji nakou lhutu na obvineni ja mu rikam ze by ho zadrzeli rovnou ten den co ho kontrolovali kdyby ho chteli obvinit a neresili to az po trech letech!prosim o podrobnejsi odpoved at mam i muj znamej klid,mejte se s pozdravem KAREL

Nejlepší odpověď
arygnoc

nemá.
policie vyšetřuje – zjišťuje skutkovou podstatu.
obvinění vznáší vyšetřovatel (a ten skutečně vyšetřuje – vyslýchá, hledá volá svědky a pod.).
žalobu vznáší státní zástupce (prokurátor).

Platí tedy:
pokud policie nepostoupí věc vyšetřovateli, ten neobviní.
Pokud vyšetřovatel neobviní, prokurátor nepodá žalobu (a soud neodsoudí).

Další odpovědi
baghira

Promlčecí lhůta je minimálně 3 roky od spáchání TČ (u některých TČ i mnohem delší – 5, 12 i 20 let). Pokud neuplynula, může být zahájeno vyšetřování i trestní řízení.