zzzlatokopka

Má policie najaký email, na který bych ji mohla přeposlat podvodný email?

Zase mi dorazil email co žádá peníze, tentokrát za Avast:-((

Volat policii je blbost, asi by se z toho zbláznili, ale myslím si, že odeslat bych jim to mohla, pokud si toho dají do hromady více, třeba podvodníky dopadnou.

Nejlepší odpověď
anonym

http://www.po­licie.cz/clanek/hla­seni-kyberkriminali­ty.aspx

Další odpovědi
ivzez

Je to oparvdu podvodný e-mail,
nezkouší to přímo Avast?

Napadá mne nechat si v emailu zobrazit hlavičku zprávy,
udělat screenshot celého e-amilu včetně hlavičky,
obrázek vložit na některý web, který umožňuje ukládání souborů
(např. na UložTo pod svůj účet, povolit zobrazení jen tomu,
kdo má přímý odkaz) a odkaz na obrázek vložit do formuláře policie.

JájsemRaibek

milé zlato,
na stránkách ministerstva vnitra, resp. policie je ohlášení kyberkriminality, zde se řiť, teda vlastně řiď pokyny. Zkopíruj adresu atd, oni to prověří.
http://aplika­ce.policie.cz/ho­tline/

Mimozemšťan

aby si ale nemysleli, zes to byla ty, ten puvodce toho majlu

zzzlatokopka

Mimozemšťan, já myslím, že přeposlaný email pozná i policajt. 😁

Mimozemšťan

to neverim, to neni mozny-:-DDDD

zzzlatokopka

policejní stránky znám, ale oni v tom formuláři pro kyberzloděje chtějí, ať jim napíšu, kde to je uloženo na internetu, a to já nevím, kde to je, já to mám v emailu.

mojitek

aha. Tak jim to prostě oznamte osobně na služebně. Vytiskněte si ten mail a vemte to s sebou

mojitek

viz odpověď od barbakana