slivkinho

Má podle vašeho názoru vědomost o právech a povinnostech manželství vliv na následnou rozvodovost?

Odpovědi
marci1

Myslím že ani moc ne. Rozvodovost je spíše zaviněna tím, že lidé chtějí „mít navrch“, někoho manipulovat, ponížit. A nebo si „užívat“, bez ohledu na partnera a děti. Jsou to muži i ženy. Muži třeba cholerici, ženy hysterky. Muži nenávidí ženy, ženy muže. Je to smutné. Chybí jim empatie, láska, úcta, porozumění. Neumí spolu komunikovat- v klidu, bez hádek, urážení ap.
A pak stačí maličkost (samozřejmě ne vždy) a je tu rozvod. Na druhou stranu nelze žít s člověkem, který si mě neváží, alkoholikem, „sukničkářem“, nevěrnou ženou, která nemá zájem o rodinu, hysterkou, fúrií ap. ☹
Naštěstí většina manželů a manželek se chová k sobě tak, jak to má být. Ctí manželství i rodičovství. 🙂

ivzez

Vědomost ani nevědomost podle mne moc vliv nemá.

Do vysoké rozvodovosti se podle mne promítá spíše
pohodlnost, neochota se s partnerem domluvit, nebo
řešit případné problémy.

Řada lidí při prvních problémech „utíká“…