jjj123456789

Má petice proti plnému uznání islámu v ČR nějakou váhu, nebo se jí ti nahoře nemusí vůbec zabývat?

Nejlepší odpověď
anonym

Petice – z principu, nijak ´oslovené(ho)´ neváže – je jen projevením názoru podepsaných.
Na druhou stranu – pokud pod takovouto petici seženeš dosti podpisů, budeš při příštích volbách koukat, kolik stran se tímto problémem bude ohánět.

Další odpovědi
setapouch

Pokud splnis patricne nalezitosti, bude se nuset prislusny organ petici zabyvat. Ovsem vysledek sabyvani se petici muze byt, ze se rozhodne navrhu nevyhovet.
Doplňuji:
Ted koukam, co jsem to napsal… :D Omlouvam se, to ten mobil, jinak se mi to vetsinou nestava.

Psychotic

Ačkoli by se peticí měli zákonodárci zabývat, takovouto peticí by se určitě nezabývali. Jednoznačně by se jednalo o diskriminaci na základě náboženství, pokud by stát odmítl uznat náboženství, které splňuje veškeré podmínky.

Rozhodně by to bylo v rozporu s principy lidských práv a Evropskými zákony, tudíž by navíc nejspíš došlo k tvrdým sankcím ze strany EU a/nebo OSN.

Pepa25

Tu petice asi znám (je to toto? http://www.pe­tice24.com/us­tredi_muslimskych_ob­ci ) je to IMHO kravina. Pravidla jsou daná a pokud je splní, tak na registraci mají nárok (jaksi nejde říkat Hare Kršna to dáme a muslimům ne …) A chtít po státu, aby je důsledně dodržoval je takové … snad dost bezpředmětné, ne?