Putin

Má otužení vliv na imunitu?

Býval jsem dost často nemocný (většinou tak 3× do 2 měsíců); od doby, kdy jsem se začal otužovat (nenošení trika, v zimě jen v tenké bundě), jsem začal být čím dál méně nemocný, nyní jsem byl naposledy nemocný asi 4 roky zpět, má to na to vliv?

Nejlepší odpověď
gecco

Jistěže – otužilý (nejen teplotně) organismus lépe odolává…
Teplotní odolnost ti pomůže třeba při změnách teplot (typicky venku-MHD-venku-práce…).
Pak je třeba (podle mne) naprosto nevhodné příliš sterilní prostředí (nevytvoříš si obranné látky a mechanismy)…
😉

Další odpovědi
marci1

Samozřejmě, že má. Výborné je i sprchování studenou vodou. 🙂