johana 56

Má onemocnění štítné žlázy vliv na přibírání na váze?

Nejlepší odpověď
annas

Onemocnění štítné žlázy může vliv na přírůstek, nebo úbytek váhy.

Příznaky onemocnění štítné žlázy

Hypertyreóza – nadměrná činnost
Změny nálady, neklid, úzkostné stavy, poruchy spánku
Hubnutí navzdory vzrůstající chuti k jídlu, průjem, rychlý tep, zvýšené pocení, nesnášenlivost tepla
Struma (nebolestivé zvětšení štítné žlázy), vypoulené oči, svalová slabost a slabé= nebo žádné menstruační krvácení

Hypotyreóza – nedostatečná činnost
Únava, letargie, zpomalené pohyby, deprese, problémy s pamětí
Váhový přírůstek, zácpa, nesnášení chladu
Suchá kůže a vlasy, struma, otoky kolem očí, silné menstruační krvácení

Zdroj: http://www.bel­tina.cz/onemoc­neni/onemocne­ni-stitne-zlazy/

Další odpovědi
Tata

Ano má, ale nevím proč a jak, Kdyžjsem začínal tloustnout poslala mi pro jistotu doktorka i na vyšetření štítné žlázy.

KdoSiOdJinud

ano má, při onemocnění je třeba jíst prášky (hormony), které běžně štítná žláza produkuje. Tyto hormony mohou mít při „neregulovaným“ (což prášky jsou) množství vedlejší účinky, váha, chloupky na místech kde být nemají atd…

Lékárna

Přibírání může být jedním z příznaků onemocnění štítné žlázy, které souvisí s její sníženou funkci.Jedná se o zvýšeni váhy, ale nikoliv obezitu, spíš neschopnost zhubnout. Dalšími projevy snížené funkce jsou únava, zpomalenost, pasivita, zácpa, suchá kůže a zimomřivost. Může dojít i k padání vlasů.