Georgo2010

Má olíznutí (vlastním) psem antibakteriální účinky?

Nejlepší odpověď
Drap

Nezáleží ani tak na tom, zda se jedná o psa vlastního, nebo cizího. Pes má na jazyku spoustu bakterií, celá řada z nich má antibakteriální účinky, mohou tam však být i různé jiné bakterie, které příliš zdraví nesvědčí. Faktem však zůstává, že některé kůltůry využívaly těhto účinků. Nechávali si například lízat od psa rány , aby se dříve zahojily.

Další odpovědi
mosoj

Antibakteriální účinky má vlastní složení sliny a ne bakterie.
Odtud to známé lidské cucání rány.

Teoreticky to stačí na zahojení, pokud je ten dotyčný pes či člověk zdravý !!

Můj kocour je pravidelně očkován na vše možné a pokud mně kousne tak se rána zahojí bez zanícených okrajů ranky což je známka
toho že nedošlo k žádné infenkci a naopak jeho sliny působily antibakteriálně.

Nedoporučuji to ale běžně zkoušet.

samicek333

Ano, už jsem to také někde slyšela, ale olizovat bych se i tak nenechala – bůh ví co ten pes venku sežral…

jendahun

Tvrdí se to,slyšel jsem to,ale myslím že to ještě nikdo z lékařů nepotvrdil.Nedávno jsem dostal mailem studii o parazitech,které můžeme od domácích zvířat dostat.Velice zneklidňující čtení.Už jen proto,že jsem milovník zvířat a vrhám se po každém štěněti a kotěti.Nedovedu si taky představit,že když v tomto období,pes slízne(pardon)každý chrchel po tuberákovi a sežere každé hov…,že by jeho sliny ještě léčily.