domca94

Má obvodní lékař právo vybírat pacientovi konkrétní doktory na vyšetření?

Dobrý den, před týdnem se stal úraz mé mamince, její obvodní lékařka jí napsala doporučení na neurologii. Maminka chtěla jít k neurologovi na konkrétní pracoviště. Obvodní lékařka jí ale přikázala jiného doktora. Otázka zní: Má v tomto případě obvodní lékař právo nakazovat, kam má pacient chodit, nebo si to může pacient bez problému určit sám?

Nejlepší odpověď
gecco

Pacient má právo na volbu lékaře…
Ale pokud ten doktorkou vybraný používá třeba jinou metodu vyšetření (apod.), než maminkou vybraný, měla by uposlechnout…
Proč se nezeptala, co je na „přikázaném“ lékaři ´jiného´??

Další odpovědi
Drap

OL může doporučit, pacient si může však vybrat jiného.

lexx

nemá, jsou to kamarádšofty doktorů co si vzájemně dohazujou kšefty

jmhad

Ne,jen doporučovat.

anonym

A prý protekce z dob komunismu vymizela! Tuto odpověď mohl smazat jedině debil!

domca94

Protekce tu byla, je a bude. Zbytečně se nerozčilujte. O vulgární slova se vás nikdo neprosil a ani nijak bohužel s dotazem nesouvisí. Přeji krásný den