krftwrk

Ma nevzdelany clovek pravo si stezovat na svuj nizky plat ?

Zavadejici nadpis..samozrejme i nevzdelanec muze mit vice penez nez vysokoskolak, jde jen konkretni priklady..

Napr. jaky mate nazor na lidi, co v mladi kaslali na skolu a pak kdyz sli makat (napr. na stavbu, protoze nemeli moc moznosti), tak si zacali stezovat, ze za jejich drinu nemaji adekvatni financni obnoz.....

Nejlepší odpověď
zzzzz

I v dospělosti si mohou vzděláni doplnit, je spousta středních i vysokých škol, které umožňují studium při práci.

Vyšší vzdělání opravdu neznamená vyšší plat/mzdu. Dobrý řemeslník si umí vydělat víc než kdejaký vysokoškolák. Navíc vysokoškolák, který začne pracovat pro stát má podle tabulek plat jako středoškolák v soukromém sektoru:-((( příkladem jsou třeba učitelé:-(((
Doplňuji:
Sambo, mám hodně kámošek, co si doplnili vzdělání při mateřské. Ale jde to i při práci, pokud člověk nedělá na směny, VŠ bývá většinou každý druhý víkend. A existuje i individuální plán, to stačí zajít do školy jen na zkoušky a vše se člověk učí po večerech doma. Ale je to těžké.

Další odpovědi
anonym

Onehdá jsem říkal šéfovi, že chci přidat a on mi odpověděl, tak přidej! 🙂

anonym

zzzzz máš pravdu, že i v dospělosti se může studovat, problém je ale v tom, že takového člověka málokdo zaměstná, když vyrukuje s tím, že chodí do večerní školy, v mnoha případech se s ním už nikdo o práci nebaví

Nuk nuk

Teoreticky právo má, pokud např. plat neodpovídá jeho výkonu, délce zaměstnání apod. Samozřejmě, že nemůže očekávat, že mu zaměstnavatel dá tolik, co tomu vzdělanějšímu.

No a v onom konkrétním případě záleží opravdu na tom, jestli jejich práce je opravdu dřinou a poctivě provedenou, nikoliv na tom, co dělali vmládí ve škole.