Avatar uživatele
krftwrk

Ma nevzdelany clovek pravo si stezovat na svuj nizky plat ?

Zavadejici nadpis..samozrejme i nevzdelanec muze mit vice penez nez vysokoskolak, jde jen konkretni priklady..

Napr. jaky mate nazor na lidi, co v mladi kaslali na skolu a pak kdyz sli makat (napr. na stavbu, protoze nemeli moc moznosti), tak si zacali stezovat, ze za jejich drinu nemaji adekvatni financni obnoz.....

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3613 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zzzzz

I v dospělosti si mohou vzděláni doplnit, je spousta středních i vysokých škol, které umožňují studium při práci.

Vyšší vzdělání opravdu neznamená vyšší plat/mzdu. Dobrý řemeslník si umí vydělat víc než kdejaký vysokoškolák. Navíc vysokoškolák, který začne pracovat pro stát má podle tabulek plat jako středoškolák v soukromém sektoru:-((( příkladem jsou třeba učitelé:-(((
Doplňuji:
Sambo, mám hodně kámošek, co si doplnili vzdělání při mateřské. Ale jde to i při práci, pokud člověk nedělá na směny, VŠ bývá většinou každý druhý víkend. A existuje i individuální plán, to stačí zajít do školy jen na zkoušky a vše se člověk učí po večerech doma. Ale je to těžké.

Upravil/a: zzzzz

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Onehdá jsem říkal šéfovi, že chci přidat a on mi odpověděl, tak přidej! 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

zzzzz máš pravdu, že i v dospělosti se může studovat, problém je ale v tom, že takového člověka málokdo zaměstná, když vyrukuje s tím, že chodí do večerní školy, v mnoha případech se s ním už nikdo o práci nebaví

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nuk nuk

Teoreticky právo má, pokud např. plat neodpovídá jeho výkonu, délce zaměstnání apod. Samozřejmě, že nemůže očekávat, že mu zaměstnavatel dá tolik, co tomu vzdělanějšímu.

No a v onom konkrétním případě záleží opravdu na tom, jestli jejich práce je opravdu dřinou a poctivě provedenou, nikoliv na tom, co dělali vmládí ve škole.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek