jjj123456789

Má německé slovo Achtung něco společného s číslem 8 (německy acht)?

Odpovědi
anonym

Acht -osm,.
Achtung-pozornost,být opatrný,pozorný
Asi nemá,ale netvrdím.

Lamalam

Nikoliv, stejně jako např. slovo Einsatz nemá nic společného s číslem 1.

Kelt

Zajímavé je třeba habt Acht, rozkazovací způsob, pozor a ne máte osm. Je to stejné jako v češtině vodník a podvodník nejde přeložit Unterwassermann.

ccr64k

Zajímavé ale je že sloveso „sdělit“ lze do němčiny přeložit spojením slov „s“ – „mit“ a „dělit“ – „teilen“. Takže „mitteilen“.

Zdroj: Česko německý slovník