Má někdo zkušenosti s tím, jak odnaučit 6tileté dítě lhát?? Nemá k tomu žádný důvod…

JDE O TO ŽE NÁM PÁRKRÁT DOST LHALA,O PRÁZDNI­NÁCH,A TO JSME JÍ DOSTIKRÁT VYSVĚTLOVALI,ALE TED SE TO ZNOVU ROZJELO,LHALA PANÍ UČITELCE,LŽE MĚ…A JÁ JÍ NECHCI MLÁTIT,,,ALE DNES JSEM UŽ POUŽILA VAŘEČKU ABY Z NÍ MĚLA RESPEKT…ALE HROZNĚ MĚ A PŘÍTELE TO TRÁPÍ…MÁTE NĚKDO NĚJAKOU RADU??MOC DĚKUJI ILČA

Nejlepší odpověď
hanulka11

Možná má jen bujnou fantazii a chce se zviditelnit ,být tím středem pozornosti.Děti hrozně rádi fantazírují a vůbec si nemyslí, že by to bylo něco špatného.
Nyní je potřeba jen dítěti vysvětlit, jaké to může mít následky.
Ve škole si vymýšlí co se dělo doma -zahraje divadlo a doma je to obráceně.
Říkáte dobře,že bitím se nic nespraví.Ještě více by se uzavřela.
Je třeba si s ní každý den sednout a povídat si s ní …počkat až se vypovídá a pak říct a co tedy z toho je pravda. Co si sis vymyslela?To musí její mozeček zaregistrovat,že se děje něco špatně.
Přeji vám hodně trpělivosti .
Jinak nebude nazávadu když se podíváte v knihkupectví po knížce Proč dítě lže. Možná i tam najdete něco co vás k tomu dovede.

Další odpovědi
FilosofovaEm

Nezlobte se, ale myslím, že je to hlavně vaše zásluha. Za prvé je to malé dítě a svět fantazie je to jediné, co má a čím se vyvíjí. Přehrává si situace a poučuje se z různých rozuzlení. Tím, že jí budete bít, jen posílíte pud sebezáchovy a bude pilovat odpovědi, které vám dá. Bude se snažit „lhát líp“. Řekněte jí, že jí milujete a zkuste si s ní její hry hrát. Třeba najdete společnou řeč. A hlavně si vzpomeňte, jak jste byla malá vy. Dětské „lži“ nejsou žádné lži, vždyť je to TO krásné na dětech, proboha.