Avatar uživatele
anonym

Má někdo zkušenosti s tím, jak odnaučit 6tileté dítě lhát?? Nemá k tomu žádný důvod…

JDE O TO ŽE NÁM PÁRKRÁT DOST LHALA,O PRÁZDNI­NÁCH,A TO JSME JÍ DOSTIKRÁT VYSVĚTLOVALI,ALE TED SE TO ZNOVU ROZJELO,LHALA PANÍ UČITELCE,LŽE MĚ…A JÁ JÍ NECHCI MLÁTIT,,,ALE DNES JSEM UŽ POUŽILA VAŘEČKU ABY Z NÍ MĚLA RESPEKT…ALE HROZNĚ MĚ A PŘÍTELE TO TRÁPÍ…MÁTE NĚKDO NĚJAKOU RADU??MOC DĚKUJI ILČA

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, kvikal, hanulka11 před 4925 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanulka11

Možná má jen bujnou fantazii a chce se zviditelnit ,být tím středem pozornosti.Děti hrozně rádi fantazírují a vůbec si nemyslí, že by to bylo něco špatného.
Nyní je potřeba jen dítěti vysvětlit, jaké to může mít následky.
Ve škole si vymýšlí co se dělo doma -zahraje divadlo a doma je to obráceně.
Říkáte dobře,že bitím se nic nespraví.Ještě více by se uzavřela.
Je třeba si s ní každý den sednout a povídat si s ní …počkat až se vypovídá a pak říct a co tedy z toho je pravda. Co si sis vymyslela?To musí její mozeček zaregistrovat,že se děje něco špatně.
Přeji vám hodně trpělivosti .
Jinak nebude nazávadu když se podíváte v knihkupectví po knížce Proč dítě lže. Možná i tam najdete něco co vás k tomu dovede.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
FilosofovaEm

Nezlobte se, ale myslím, že je to hlavně vaše zásluha. Za prvé je to malé dítě a svět fantazie je to jediné, co má a čím se vyvíjí. Přehrává si situace a poučuje se z různých rozuzlení. Tím, že jí budete bít, jen posílíte pud sebezáchovy a bude pilovat odpovědi, které vám dá. Bude se snažit „lhát líp“. Řekněte jí, že jí milujete a zkuste si s ní její hry hrát. Třeba najdete společnou řeč. A hlavně si vzpomeňte, jak jste byla malá vy. Dětské „lži“ nejsou žádné lži, vždyť je to TO krásné na dětech, proboha.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek