Fazzz

Má někdo zkušenost se sázením semínek > Okurka setá salátová polní Linda F1? Dá se sázet na zahradě?

Zajímalo by mě, zda se dá sázet volně na záhonu, vím, že se dá sázet na poli… Děkuji za odpovědi. :)

Nejlepší odpověď
anonym

Nějak nechápu, jaký je rozdíl mezi polem a záhonem.
Okurka polní je označení pro okurku, která se dá pěstovat sázením semínek přímo do půdy a nemusí se předpěstovávat sazenice.
Doplňuji:
Pěstovali jsme doma lány okurek. Babička setí urychlovala tím, že nechávala semínka předklíčit a těsně před „zmrzlými“ je ručně sázela na zahradu nebo pole. Jinak se semínka sela secím strojkem o pár dnů dříve. Okurka je náchylná na chladno, tak je třeba, aby nezačala růst nad povrchem půdy, když přijde období tří zmrzlých. Zkoušeli jsme i přikrývání netkanou textilií a podobné hokus pokusy. Bylo to bez valného úspěchu.
Pokud se ale stalo to, že přesto okurky nevzešly nebo zmrzly, daly se dosít ještě i následně. Rostou rychle, tak úrodu určitě mít budeš. Chtějí teplo a vodu.

Další odpovědi
hanulka11

jistě ,to je stejné jako na poli – vložte semínka do země do hnízd po 3

veruska

Před sázením nasypu semínka do misky s vodou,sázím jen ty,kteté se potopí,zaručeně vzejdou.Myslím,že je jedno jestli na záhoně,na poli,nebo v pařníku.Na sáčku je určeno kde pěstovat druhy semen.