Má někdo zkušenost s používáním kamence (síran hlinitý) proti pocení místo deodorantů atd.?

Kamenec se běžně používal na zastavení krvácení při poranění při holení atd. Kamenec má výrazně svíravý účinek. Nedávno jsem se doslechla, že se kamenec dá používat jako levný, „eko"prostředek proti pocení, při štípnutí hmyzem atd. Máte s ním někdo zkušenosti?
Doplňuji:
Takže "čistý“ kamenec za pár Kč koupený v drogerii nebo lékárně mi nemůže ublížit když se rozhodnu ho vyzkoušet?

Nejlepší odpověď
cochee

Mám a používám klasický kamenec – hranolek. Jsem spokojen. Je fakt, že obsahuje hliník a není zde dostatečně doložena či vyvrácena absorbce nebezpečného hliníku organismem, ale už se používá tolik roků, že to asi je v pořádku. Slyšel jsem ale, že jako antiperspirant se dá z českého sortimentu použít jen ten hranolek, složením síran hlinitodraselný, pokud má někdo tu tyčinku na stavění krvácení, tak té snad schází právě ten hliník a jako antiperspirant to nefunguje. Když si ale na Heuréce necháš vyhledat kamenec, vyjede ti i spousta kamenců zahraniční výroby, tam už pak je třeba se podívat na složení na obalu.
Doplňuji:
opravuji: síran hlinitodraselný = pravý kamenec = kvádřík, síran hlinitý = tyčinka (zastavovač) – nedá se nazvat kamencem, kamence jsou tzv. podvojné sírany, tzn. musí obsahovat kationty dvou kovů.

Další odpovědi
Richie

Kamenec se běžně dává do deodorantů, právě pro své vlastnosti, které jste popsala, takže ste ho sd největší pravděpodobností také už několikrát použila.
Doplňuji:
Osobní zkušenost nemám, ale asi bych se toho nebál. Jenom to pak teda nebude vonět po fialkách jako deodoranty.

Damiana

Ráda zkouším novinky a kdysi jsem si koupila v drogerii Deo krystal od Balea. Je to také (snad) kamenec nebo něco na té bázi. Musí se předem namočit, pak se aplikuje na pokožku a má zabránit pocení. Je zcela přírodní, bla bla bla… Já jsem s ním ale spokojená nebyla. Mám asi vyšší nároky. 🙂 Teď jsem se mrkla na net je tam o něm i diskuze. Někdo ho chválí, jiný zatracuje. Koukni se na to:-)
http://www.om­lazeni.cz/recen­ze/balea-deo-krystal-1620.html

briketka10

můj taťka měl taky tu malou tyčku v
koupelně a to byl právě ten kamenec
na zastavení krvácení po holení většinou,
když se holil ozvalo se „sakra“ a měl
ji v ruce vypadala nějak takto :)
http://img104­.imageshack.us/im­g104/4640/kame­nec35ys.jpg
Doplňuji:
proti pocení vyzkouším určitě tu Baleu,
když je bez vůně, jak se píše v recenzi..
Rexonu používám už dlouho a vůně mě
už omrzela ..
k té Balee bych mohla střídat
své letní toaletky, parfémky podle nálady :))

terry

Asi by také bylo dobré vědět, kolikati % síran používat, popř. jak dále je dobré ho upravit, je-li to třeba.

Braník

kamenec se dá použít při poranění říznutí ,holení či štípnutí hmyzem a zároveň uzavírání ran apodobně,stejně tak proti pocení,osobní využítí pro lidské tělo zatím neznám,znám jeho využití při zpracování kožek,
http://www.ko­zeluzstvi.cz/ci­neni/cineni-kamencem.html
Doplňuji:
jinak se běžně přidává do různých vod a sprejů proti pocení

anonym

Objevila jsem toto:
forum.britva.cz/vi­ewtopic.php?f=94&t=­21
Rozhodně kamenec koupím, jeho široké možnosti použití mě velmi zaujaly!

anonym

Assistence service -
http://forum.brit­va.cz/viewtopic­.php?f=94&t=21&star­t=100

Funkční (rozklikávací) backlink musí obsahovat http:// na začátku – viz odkaz:
http://transla­te.google.cz/tran­slate?hl=cs&sl=­en&u=http://en­.wikipedia.or­g/wiki/Backlin­k&prev=/search%3Fq%3Dbac­klink%26clien­t%3Dbadoo%26sa%3DG

anonym

však my to chápeme! :D