tuCZek

Má někdo zkušenost s Keraštukem?

jak se s ním pracuje a podobně

Nejlepší odpověď
dědapetr

Podobně jako když se natahuje fajnová tady návod:Zeď je třeba předem navlhčit pomocí štětky. Menší množství malty se zednickou lžící dá na větší novodurové hladítko a pokud možno jedním tahem se nanese na zeď. Nanáší se odspodu nahoru v tenké vrstvě, jen několik málo milimetrů tlusté. Na normální zdi by pak hned následovalo vyhlazení. Tady je ale nutno určitý čas počkat, minimálně půl hodiny. Panel je totiž příliš hladký a nanesená vrstva by se strhla. Dobu zasychání je nutno vyzkoušet, pokud vyschne příliš, velice špatně se hladí a je to pak i vidět.

Hlazení se provádí pomocí plstěného hladítka. To namočíme do vody, a mokrým vyhlazujeme kruhovými pohyby. Je nutno dbát na to, aby se nanesená vrstva nestrhla. To se ale určitě stane. Pak je nutno opět nechat zaschnout, nanést menší množství malty (třeba pomocí stěrky), a hlazení opakovat. Je to ale už mnohem obtížnější a bývá to na hotové zdi i vidět. V krajním případě je nutno nanesení malty opakovat. Začínat je třeba tam, kde to nebude příliš vidět (třeba za nábytkem). Praxe se získá poměrně rychle. Štukování normálně omítnuté zdi je mnohem jednodušší, než štukování panelu.

Hotovou zeď necháme důkladně vyschnout, a pak 3× vybílíme Primalexem, nebo podobným nátěrem. Nesmí nás překvapit, že zeď je po vymalování skvrnitá a všechno prosvítá. Vysychání trvá i několik dní, ale pak je zeď krásně bílá a hladká.

A pak už zbývá jen uklidit zbytky malty z podlahy, několikrát (mnohokrát) vydrhnout podlahu, a můžeme začít stěhovat.