sandy45

Má někdo zaručený recept na sterilaci okurek a vůbec všeho.

Sterilaci provádím cca 20 min při 80°C,ale uspěšnost je kolem 80%.Nevím kde dělám chybu

Nejlepší odpověď
hanulka11

celé roky dělám bez sterilace ,nakládám do pikanty nebo deka bez sterilace – nic se nekazí a vše je chutné jak okurky tak zeleninu, čalamády a houby-
je to na zvyku

Další odpovědi
manon

Důležité je dobré uzavření sklenice. Ještě za studena by neměla po naklonění kapat. Jinak se víčko pravděpodobně nechytne. Možná máš už opotřebovanou uzavírací hlavu – pomůže tenké plátno pod ní, tím se zvýší těsnost.

lukyLuky

20 minut nechat při 80°C,ale uspěšnost je kolem 80%zaručena je spravna chce to jen skušenost přesny vychytavky potom se doladite každy rok