Avatar uživatele
Advance

Má někdo z vás zkušenosti s chovem klokanů?Mám tím na mysli klokan jako domácí mazlíček.

Neuvažuji o tom že bych chtěla doma chovat klokany to ne, ale dost mě toto téma zajímá někde jsem o tom četla ale už nevím co a kde. :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 4223 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Nějakou dobu jsem jeden druh klokana chovala, ale nerozmnožovala. Měla jsem jen samičky. Už na přelomu 19. a 20.se u nás klokani na nějakém panství volně chovali, ale podrobnosti tě asi nezajímají. Já je dostala jako sekačku na trávu, protože jsou na rozdíl od ovce a kozy mnohem šetrnější a nevyholí porost až na kořínky. Jinak ale jako koza také přežvykují. V podstatě se dá tvrdit, že co do výživy se jedná o něco jako ovce nebo koza, či králík. S tím rozdílem, že králík je proti klokanovi úplný „Einstein“. Také jsem chovala dikobrazí samici. Ta byla v podstatě jako téměř třicetikilový králík, ale v období říje byla docela protivná. Darovala jsem ji jednomu chovateli. Lepší násadku na pera jsem nikdy neměla než z jejích bodlin.

2 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym, anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Klokani se v naších podmínkách chovat dají, ovšem přímo jako domácí mazlíček určitě ne.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Advance

Bohemica, a co si s nimi dělala přes zimu když je všechno pod sněhem?

před 4223 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Moje zvířata mají otevřenou stáj, takže na noc chodila sama spát do slámy a přikrmovala jsem je senem, jádrem a tvrdým pečivem. Ráno si vyjdou sama ven kdy potřebují. V největších mrazech jim dveře stáje na noc zavřu. I klokani se rádi pohybovali na sněhu. Zvířata snadno zvyknou zimě a mrazu, spíše jim vadí vlhko a průvan . A to všeobecně všem- bez rozdílu druhu.

před 4223 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Advance

Drap, pokud vím čím dál víc Britů si kupuje klokana nejen jako domácího mazlíčka ale také jako sekačku na trávu.

před 4223 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek