annas

Má někdo vyzkoušenou pomazánku z vařených brambor?

Pokud ano. Prosím o recept. Na internetu je jich několik, ale různí se. Jedla jsem pomazánku u známé, docela mně na chlebíčcích chutnala, zapomněla jsem se zeptat na recept.
Doplňuji:
Děkuji. Jednou vyzkouším pomazánku s taveným sýrem, podruhé s tvrdým sýrem. Už se mně sbíhají sliny.

Odpovědi
panenka

Ano Annas mám na pomazánku recept potřebuji
2 VELKÉ VAŘENÉ BRAMBORY,100g másla,1 lžíce hořčice,1 tavený sýr,1 cibule,1/2jo­gurtu,petržel­ku,sůl,pepř.
Brambory si nastrouhám,přidám máslo,hořčici,ta­vený sýr,nadrobno nakrájenou cibulku,jogurt a usekanou petrželku,oso­lím,opepřím a dobře promíchám

hanulka11

já dělám takovouto-
Uvařené vychladlé brambory nastrouhám na hrubém struhadle, přidám nastrouhaný eidam najemno a salám také najemno , nakrájenou cibuli a okurku nadrobno , lžičku hořčice, osolím, opepřím zamíchám -přidám 2lžíce tatarky ostré a nechám v lednici chvíli uležet . Dobře se maže na veku, nepadá jako bramborový salát -zdobím dle chuti

ještě dělám z vařených brambor pomazánku" ala" tataráček

Uvařím brambory ve slupce-nerozvařit. Nechám vychladnout a oloupané nastrouhám na hrubém struhadle.

Přidám cibuli na kostičky a 1 žloutek, sůl, pepř, kečup, hořčici, worchester a mletý kmín
vše dobře zamíchám a můžeš přidat nastrouhaný celer a mrkev na jemném struhadle a ořechy nakutrované v sekáčku.Já ještě dávám chilli/máme rádi ostré/ Pěkně vše rozmíchej a dej vychladit . Mazat lze na topinky nebo veku a zdobit zeleninou .

iceT

Jen doplním-místo cerstvé cibule zkuste použít cibulku osmaženou na sádle či oleji,dělali jsme to ve studené kuchyni při připravě podmazáku na chlebíčky,základem byly brambory,majo­néza,okurky,sa­lám,sůl,pepř,vše rozkutrovane na hrubou kaši,aby se dobře mazala a neměla velké kusy.