huxa

Má nějaký význam typ sezení na židli na funkci mozku?

Pokud bude člověk sedávat tak, že si dá chodidla na židli, na které sedí a tím pádem bude mít nohy výš, půjde to poznat na jeho mozkové aktivitě? Logicky by se mu měly méně prokrvovat nohy a tím více mozek.

Odpovědi
Kelt

Pokud se budeme řídit heslem, že všechno souvisí ze vším, tak možná. Ale tady se asi ptáš špatně, nikdo Ti to nepotvrdí, ani nevyvrátí. Domluv se v nějaké nemocnici, kde mají EEG, změř si aktivitu při různých polohách novou, nebo zkoušej řešit nějaké úlohy a porovnávej si to. Krevní tlak se výrazně nezmění. Když máš hlavu výš než nohy, musí srdce čerpat tepennou krev pod určitým tlakem a do novou bude téct žilní krev, ta žilní krev poteče vlivem gravitace. A pokud máš nohy na podlaze, nebo na 20 cm podložce, nebude mít výrazný vliv. Když si stoupneš na hlavu, je ten rozdíl zřejmější. Ale můžeš mi věřit nebo taky ne, přesvědč se sám.

mosoj

Záleží kde ten mozek máš. Pokud si na něm sedíš , vliv to mít bude.

arygnoc

nemá.
ale opačne to funguje.