iceT

Má nějaký význam tento způsob

tleskání,potles­ku,chcete-li?
Jedna ruka směřuje dlaní k zemi,druhou rukou též dlaní k zemi se tleská o tu první,a to tak,že prsty druhé ruky poklepávají na první ruku,která se nehýbe.Viděno ve filmu.Děkuji.
Doplňuji:
Profesor Brumbál takto tleskal žákům v prvním Harry Potterovi při zařazování do kolejí,samotnému Potterovi ale věnoval tradiční bouřlivý potlesk,stejně jako ostatní učitelé.

Nejlepší odpověď
fcoop

Nikdy neviděl,a tak jsem to provedl dle návodu........
Je to zřejmě nějaký „originální " druh potlesku.....­...pokud ! ano,byla by to stejná hovadina,jako ten oblíbený způsob střelby z pistole ve filmech,kdy hlavně padouši drží bouchačku ne pažbou dolů,ale rovnoběžně se zemí.
Nějak se zapomíná,nebo se neví o míření a zpětném rázu.
Vypadá to efektně,ale netrefil by ani slona.
Doplňuji:
V Minsku se na státní svátek chystá vojenská přehlídka a "klasický“ průvod s mávátky. Policie bude monitorovat potlesk přítomných, a kdo bude tleskat špatně, bude označen za účastníka nepovolené demonstrace a zadržen.
Podle šéfa městské policie Ihara Javsjejeva ale bude policie pečlivě rozeznávat potlesk povolený od toho nepatřičného.

Beztrestně bude povoleno tleskat jen v přesně stanovených situacích – budou-li městem defilovat váleční veteráni, účastníci hlavního oslavného průvodu a umělci. „Bezpečnostní orgány budou pozorně rozlišovat mezi oslavou a porušením veřejného pořádku,“ varoval Javsjejev.(Net)

Tak tam bych si rozmyslel tleskat novátorsky.

Další odpovědi
www

Význam to může mít jen filmový, praktický lidský však žádný. Tedy prozatím. Už se totiž uvedlo do praxe více pitomostí 🙂
P.S: film jsem neviděl.

Fyzik

Nechci působit pedantsky, ale když k tomu někdo nemá co říct, nemá k tomu nic říkat. Pak je z toho tady chat mezi zavedenou komunitou, ale o tom tato stránka není, ne?

K otázce: film jsem na rozdíl od ostatních viděl, viděl jsem tak tleskat moje prarodiče. Na mě osobně to spíš působí jako negativní gesto. Asi nějaká stará škola, nic v tom nebude.