loosi

Má nějaký význam rozložení čísel na šipkovém terči? Nebo jsou tam čísla jen náhodně?

Nejlepší odpověď
led

Teoreticky by to mohlo byť jedno, ale…
Všetko je založené na psychológii.
Skúste si všimnúť hráča a jeho oči. Pred hodením sa upriamuje na vysokú číslo, sleduje ho očami a neuvedomuje si, že hneď vedľa sú polia s malými číslami. Farba pod veľkým číslom je väčšinou volená ako odpudzujúca a s malými číslami ako priťahujúca. Skúste si pozrieť stránky opisujúce psychológiu farieb.

Další odpovědi
Alesh

Já si myslím, že to je navržené tak, aby ve výsečích s úhlem okolo 90° byl součet ve všech takových výsečích ± stejný. Jinými slovy, když uděláš součty např. 5 čísel vedle sebe na terči, pak ve všech případech budeš součet podobný. Ale říkám, je to jen moje domněnka.
Doplňuji:
http://www.sip­ky.cz/method/met­hod_board.html

bazuka

Čísla na terči udávají hodnotu zásahu. Záleží na domluvě pravidel. Např.:Součet bodů nesmí přesáhnout určený limit, nebo určitý počet bodů se musí dosáhnout stanoveným počtem hodů a pod. Tím se zobtížňuje hra. Všimněte si, že nejvyšší hodnoty jsou v malých, nebo mimo střed umístěných polích.Kombinací je mnoho.