Bakalář 51

Má nějaký vliv magnet v pouzdře s magnetickým flipem na mobil či displej?

Odpovědi
Kepler

Já myslím, že ne. Blízkost magnetu měla vliv na staré CRT televizory – když jsem dal bedny hned vedle, úplně to rozházelo synchronizaci, vychylovalo to elektronové paprsky ve vakuové baňce. Dokonce i obrazovky určené pro vývoz do JAR musely být nastavovány jinak (jiné magnetické pole Země na jižní polokouli). Teď mám bedny přímo pod LED TV a nic se neděje.

gecco

Spíše ne – a pokud ano, pak nepatrný (tzn. že to nejsi sto odhalit)…
😉

mosoj

Má to určitě vliv na příjem signálu. Záleží ale na konstrukci antény a polohy magnetu vůči anténě, jestli se to projeví tak, aby jsi to postřehl.

Dochy

Mám podezření, že mi tne magnet zničil sluchátko (je možné že mělo vadu a bylo na to citlivější). Na displej, alektroniku, ani anténu by neměl mít vliv. Může ovlivnit některé čidla (třeba čidlo mag. pole 😉