JájsemRaibek

Má nějaký důvod zapojení +pólu místo od akumulátoru od startéru k napájení spotřebičů?

Silný kabel je přiveden od akumulátoru ke startéru (cca 1m), to je zcela normální. Ale nechápu proč je ze startéru veden kabel zpět do spínačky a pojistek k napájení spotřebičů. Akumulátor je umístěn hned u pojistek a spínačky a ze svorky + pólu by stačilo přibližně 30cm kabelu.
Na startéru je tedy připojen silný kabel od akumulátoru, kabel od alternátoru a tento, který vede zpět k akumulátoru do spínačky.
Má toto nějaký důvod?

Nejlepší odpověď
anonym

pár startérů už jsem měnil, ale vždy tam byla jen kostra (černý), přívod z baterky (silný červený) a přívod od spínačky (slabý červený), nic jiného.

Další odpovědi
jmhad

To není u každého vozu, třeba u fáčka či feldy jde kabel na pojistky rovnou ze svorky baterie, což znamená, že při jejím odpojování musím na ten kablík brát ohledy určitou mírou opatrnosti. Toho bych byl ušetřen,kdyby byl veden ze svorky startéru.