annas

Má něco společného vanilka a orchidej?

Jak se vanilka dostala do Evropy? Dá se pěstovat v bytě?

Nejlepší odpověď
anonym

Vanilka je fermentovaná tobolka některých druhů orchideje.Doma asi pěstovat nelze,píší,že je třeba opylovávat,doma kolibříky nemám,tak nevím.Dále viz.odkaz

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Va­nilka

Další odpovědi
vagra

Ano,má.
Vanilka je fermentovaná tobolka některých druhů orchidejí rodu vanilovník.
Vanilka se do Evropy dostala po objevení Ameriky.

Doplňuji:
Zapoměl jsem dodat, že se vanilka dá pěstovat i v bytě.

Zdroj: různé zdroje

tom004

Ano,protože vanilka snad je nějaký druh orchideje. A víc nevím.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

Marunka2

Otázka je již uzamčena, ale jen bych dodala, že vanilka tedy vanilka plocholistá (Vanilla planifolia)je konkrétní tropický druh orchideí.

vagra

Rostliny pěstujeme ve skleníku i volně v bytě. Dosahují velkých rozměrů, ve skleníku je můžeme nechat popínat po tyči upevněné v květináči, po zdi a dalších plochách, můžeme je i zasadit do závěsných košíčků či květináčů a nechat výhony volně splývat k zemi. Rostou rychle, můžeme je však dle potřeby libovolně sestřihávat.
Jsou však náročné na teplotu,vlhkost vzducha světlo.Prospívá jim bohatá zálivka a vyšší vzdušná vlhkost.
Množí se bezproblémově řízkováním. Vhodné i pro naprosté začátečníky.

zdroj-http://www.or­chideje-pestovani.info/dru­hy-orchideji/vanilla-vanilka/

Kerberus

Vagro,děkuji.Mám doma jednu „normální“ orchidej,pečuji o ni jako oko v hlavě.Stále čekám,zda vykvete.Možná někde objevím i vanilku a zkusím pěstovat.

vagra

Držím Vám palce, ať se Vám to podaří.