bolak

Má nebo nemá povinnost poskytovatel internetu automaticky upravit ceny?

Pokud třeba dojde ke snížení cen všech poskytovaných tarifů, tak jestli má povinnost snížit vám cenu za 30Mbit, které jste si objednávali před rokem za 300,– když nyní tu samou rychlost inzeruje za 200,– a za 300,– které platíte vy za 30Mbit už novým potencionálním zákazníkům nabízí 60Mbit?

Odpovědi
arygnoc

povinnosť nemá.

nechajte si navýšiť na 600Mbit za terajšiu cenu.
prípadne môžete po mesiaci opäť požiadať o zníženie (ale za novú cenu).

PS:
buďte rád, ja v británii platím za 30Mbit 30 libier (cca 900 Kč), za internet v telefóne (FUP 500Mb, O2) 6 libier (cca 180 Kč).

Jsemtady

Automaticky ne, běžně jde zavolat a domluvit aktuální cenu/navýšení rychlosti.
S tím, že jinak odejdete …
Pokud by ovšem zdražil/zhoršil službu, tak můžete odejít i během smlouvy.

postcd

třeba se anonymně zeptat, pokud nemáš nějakou smlouvu časově omezenou kde se zavazuješ tu starou částku platit. a nebo zrušit tu službu a objednat si jí pak třeba za měsíc znovu )

BblackK

Pokud to není ve smlouvě tak povinnost nemá. Zvykem ale bývá, že jednou za čas se zvýší rychlost, cena se určitě nemění. Dělá to takhle UPC a mám i zkušenosti s O2, těm to trvá ale trošku delší dobu než to zvýší.

bolak

postcd: no zrušit a objednat znova by určitě šlo, jenže tam máš nějakou dobu na vyřízení, možná i nějakej poplatek za zrušení a pak když si to u nich objednáš znovu, tak zaprvé to zas budeš muset nějakou chvíli čekat, takže bys byl bez internetu, což není možný, v případě že ho používáš i k práci a zadruhý se pak na tebe úplně můžou vyfláknout, že si z nich děláš prdel, když jeden den to tam člověk přijde všechny ty elementy vodmontovat a ušmikat kabely a druhej den ty jim voláš aby zas přišli to tam vrátit a ještě za levnější cenu :)) a pokud se na tebe vykvajznou a řeknou tak to teda ne pane, tak budeš muset na rychlo schánět náhradu a za 1. budeš po tu dobu zase bez netu a za 2. levnější neseženeš, takže na tom ve výsledku třeba ještě proděláš..

a to ani nemluvím o zřizovacím poplatku, na kterým spousta firem pořád ještě vydělává..

jinak anonymně se zeptat můžu, jenom bych chtěl předem vědět, jestli to není nějak ošetřený zákonem, páč oni mě samozřejmě řeknou že to takhle nejde jak chci a můžou klidně kecat :)